Cookies och Content Security Policy plugg

Cookies och Content Security Policy Av Jonk @ Follow me Darling

Följ GDPR och CCPA genom Content Security Policy.

Blockera cookies och oönskat externt innehåll genom att ange Content Security Policy. Ett modal kommer att visas på framsidan för att låta besökaren välja vilken typ av resurser att acceptera. Det lägger också till ett lager av säkerhet för din webbplats eftersom iframes, script och bilder från okända domäner blockeras.

Flerspråksstöd genom WPMLPolylang och gissningsvis alla andra flerspråks-plugin eftersom denna pluginen följer WordPress Kod-standard. Läs under Vanliga frågor om hur man översätter med WPML eller Polylang.

Snabbstart: Välj mellan vanliga resurser från en lista som automatiskt läggs till i din Domäner-lista. Så nu är det ännu enklare att komma igång! Check, check och check!
Uppdateras regelbundet.